GREEN Chemicals'ın Su ve Yakıt Tasarrufu Sağlayacak Projesi 5.Karbon Zirvesinde Ödüllendirildi.
30.04.2018

Çevreyle dost ürünve teknoloji üreten şirketlerin ödüllendirildiği, karbon ayak izini düşüren firmaların doğa dostu üretimlerini anlattığı 5. Karbon Zirvesi, 26 Nisan Perşembe günü İstanbul’da gerçekleşti. Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından, İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda 5.’si yapılan zirvede, 1995’ten bu yana kimya alanında ürettiği ürünlerle birçok sektöre hizmet veren GREEN Chemicals, “Toz Tutucu Ürünlerle Yakıt Tüketimini Düşürerek Karbon Salınımının Azaltılması” projesiyle “Düşük Karbon Kahramanı” ödülünü aldı.

İklim değişikliği ve küresel ısınmanın etkilerinin görüldüğü günümüzde, doğayı korumak amacıyla yapılan çalışmaların başında gelen Karbon Ayak İzini düşürme projesi kapsamında, bu konuda hassasiyet gösteren şirketlerin ödüllendirildiği zirvede birçok konu konuşuldu.Zirvenin açılış konuşmalarını, SÜT-D Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, İ.T.Ü. Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürü Muhammet Ecel yaptılar.

5. Karbon Zirvesi’nin programında ‘İklim Finansmanı’, ‘Küresel Gelişmeler’, ‘Türkiye’nin Sanayide İklim Değişikliği ile Mücadelesi’, Karbon Yönetimi ve Endüstri’ konuları ele alındı. Gebze’de, sürdürülebilirlik stratejisi çerçevesinde faaliyet gösteren GREEN Chemicals, çevreye olan duyarlılığını her geçen yıl düşürdüğü karbon ayak iziyle destekliyor. Bu yıl daToz Tutucu ürün paleti ile “Düşük Karbon Kahramanı” ödülünü alan firma, aynı zamanda yine zirvenin destekçisi oldu.

Diğer Haberler